| 404namenotfound a întrebat:

Cum intru in modul de recuperare la Samsung Galaxy Ace? Merci!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Power+home(+vol_UP). Când apare logo-ul, dai drumul butoanelor.
Dacă ai instalat Android SDK pe PC, și ai activat USB debugging pe telefon, poți să-l legi la PC și la linie de comandă (DOS) scrii:
adb reboot recovery
Asta-i tot!

| 404namenotfound explică (pentru mihai69):

Multumesc! Am o rugaminte, ma poti ajuta sa fac update la Android? Pentru asta voiam sa stiu cum intru in modul de recuperare, am descarcat un fisier care trebuie instalat de acolo ca sa schimb versiunea Androidului, insa nu ma descurc. Daca ma poti ajuta, lasa mesaj.

| mihai69 a răspuns (pentru 404namenotfound):

În mod normal, update se face primind de la operatorul de telefonie mobilă care a vândut telefonul fișierele necesare (se face automat, folosind funcțiile telefonului).
Astea fă cut pe genunchi sunt cam periculoase - un mic „sughiț" și te trezești cu o „cărămidă" destul de scumpă...
Nu, nu am făcut așa ceva (încă) și nici nu m-aș băga. Regret...

| 404namenotfound explică (pentru mihai69):

Am aflat cum anume se face update, insa l-am "rezolvat" de tot... L-am trimis sa mi-l resofteze. Macar am invatat sa nu-mi mai bag nasul peste tot laughing.
Multumesc frumos pentru raspunsuri. O zi buna!

| mihai69 a răspuns (pentru 404namenotfound):

Băi, și te-am avertizat...

| 404namenotfound explică (pentru mihai69):

Mda, faptul e consumat. Nu o sa ma mai bag unde nu stiu de acum inainte.