| oupsydoupsy a întrebat:

Dintre iphone 4s si Samsung galaxy s2 plus ce preferati si de ce? merci big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, eu am S2 PLUS, mna, ce pot să zic, e fain telefonul laughing nu-mi face fiţe, rulează aplicaţiile fără lag. Nu are lag. Păcat că are o memorie de doar 4Gb, ţinând cont că din ăia 8Gb pe care ţi-i prezintă pe orice site 4 sunt ocupaţi de sistemul de operare.

4S? Iphone? Sinceră să fiu, nu îmi place deloc Iphone. Aşa e, e mult mai bun decât s2 plus.

https://forum.vodafone.ro/....../td-p/4073

Dar na, vorba aia dă mai bine să ai IPhone decât S2, care îl are toată lumea, nu?

| oupsydoupsy explică (pentru anonim_4396):

Iti ajung cei 4Gb pentru aplicatii? in rest muzica si pozele poti sa le pui si pe cardul de memorie. asta ma intereseaza in mod special. eu acum am un 4s dar am ocazia sa il schimb cu acest galaxy si mi-e teama sa nu regret alegerea

| anonim_4396 a răspuns (pentru oupsydoupsy):

DA straight facerolling on the floor. am o groaza de aplicatii, si e putin ocupat. Melodiile le tin pe card laughing. si pozele happy.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Care vrei.Ambele sunt telefoane foarte performante, si arata foarte bine. happy
Desi ti-as recomanda mai mult 4s, deoarece s2plus e mai slab decat s2 simlu(memorie 8gb, fara gorilla glass, gpu mai slab etc.)

| Đϋffγ a răspuns:

Samsung Galaxy S2
din cate am vazut pe site`uri toti care au acest telefon sunt multumiti

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Hmmm...Intrebare grea.
Cred ca in final aceste 2 telefoane sunt egale, si iar depinde doar de ce preferi : iOS sau Android!
S2 Plus este mai nou, are ecranul mai mare si baterie mai mare.Ah da, si RAM mai mare, si ecran mai bun, si internet, si mai usor, si mai subtire, camera frontala mai mare, CPU mai bun si radiatii mai mici.

See what I mean? Cred ca ai inteles ce telefon prefer!

Da, si aifonu' e super, cu rezolutia lui, cu performantele lui..etc.

Dar na, toti prietenii mei sunt pe android, de pe android pot sa imi iau aplicatii gratis spre deosebire de iOS, e mai ieftin...
Dar daca ai bani, ai bani sa il intretii si ai prieteni pe iOS, acela ar fi telefonul pentru tine!

Succes; Sper ca te-a putut ajuta!

| 8mariastar a răspuns:

Iphone 4s deoarece este mai performant are o infatisare mai atractiva are camera mai mare si alte specificati pe care le poti citii aici
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php
Sursa:Gsm Arena

| alexx102428 a răspuns:

Iphone 4 ecu siguranta e mai bun decat Samsung S2.Si Samsulg galaxy S2 e bun e performant si e frumos...Dar IPhone 4 e cu mai multe aplicatii are gica mai multi si poti sa descarci mai multe jocuri

| gнσѕт a răspuns:

Iti recomand iphone 4..De ce? Pentru ca la desing sunt aproximativ la fel, si la aplicatii, si la memorie, dar un prieten si-a luat recent un galaxy s2 din Italia cu 200E. Dupa doar 4 luni, cam 1 sfert din ecran nu mai functioneaza(i s-a stricat touch-ul ) Deci, Iti recomand iphon-ul.happy

| Doareu2804 a răspuns:

Mie imi place mai mult IPhone 4S desi sunt fan Samsung de ceva vreme. Consider ca IPhone e devenit ceva ce isi doresc toti si au toti asa ca as opta pentru Samsung Galaxy S2, oricum sunt la fel de performante ambele.