| Wyoq568 a întrebat:

Cum pot face pe un telefon Samsung sa elimin din aplicatiile pe care nu le folosesc? Cele preinstalate nu merg dezinstalate.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dai la Setari - Aplicatii - iar de acolo alegele fix pe cele care nu le folosesti. Dar o sa vezi si unele cu denumiri mai ciudate, poate nu stii daca le folosesti, insa ele ar trebui sa ramana pornite.

Ce sugerez, ar fi sa le opresti doar pe cele care le cunosti si cele dublate, in sensul de... daca ai si Galeri si Google Foto, clar ar trebui scoasa ultima aplicatie. La fel si pentru Muzica sau Google Music, daca ai doua.

Numai bine! ^_^

| Catrice a răspuns:

Le dezactivezi.

| NotNamed a răspuns:

Le dezactivezi si le dai oprire fortata si ar trebui sa dispara. Daca nu, dai root la telefon si poti sa stergi absolut orice, chiar si setarile.