| Sandu3 a întrebat:

Aplicatiile instalate pe telefon din fabricatie pot fi sterse(dezinstalate)? Sau celor din fabricatie nu le mai poti face nimic si ramai cu ele?

Răspuns Câştigător
| HMike a răspuns:

Salut Sandu

Da, e posibil desi nu e foarte recomandat, totusi, daca chiar doresti, uite pasii:
1.Rootezi telefonul
O poti face foarte usor cu Kingo Root, o instalezi, o pornesti si apesi pe lacat, iar de acolo, procesul e 100% automatic, telefonul se va restarta la final.
2.Instalezi o aplicatie de sters
Poti gasi sute de aplicatii cu care stergi orice aplicatie,chiar si cele de sistem,iti recomand " Elimina Programe Nedorite " sau pe engleza "System app remover"

Tine minte,cand faci root, treci de lucrurile simple, dupa procesul de root, orice se poate intampla, si eu cand mi-am facut, a mers circa 5 luni,dupa aceea:START,ok sigla Allview tot merge,dupa care puff ecranul e negru
Asa ceva ti se poate intampla oricand,bine, acum serios, sansele sunt mici dar nu se stie, trebuie mereu sa fii sigur, KingoRoot are si failuri, dar fie functioneaza fie nu se intampla nimic.

Sper ca te-am ajutat! Funda? :*

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sunt si aplicatii de pe telefon care nu sunt permise sa le dezinstalezi!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu ai cum sa le stergi. Insa le poti "dezinstala actualizarile" la majoritatea. Totusi, crede-ma nu ai vrea sa te trezesti stergand cine stie ce aplicatie importanta sau sistemul de operare.

| BlueFox a răspuns:

Doar daca ii faci "Root". Iar apoi instalezi o aplicatie numita "itanium Backup ★ root" (! nu merge fara root)

| ALOALO123 a răspuns:

Poti dar doar unele:gen jocurile telefonului, Adobe,
Dar daca vrei mai mult spatiu in tel. poti dezinstala actualizarile