| MarDan a întrebat:

Cum pot incarca pe Orange, o cartela PrePay (5 eurocenti), pe un alt telefon (nu al meu!)?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să foloseşti acea opţiune *100*6*5*1#, după ce setezi pe 1 îţi cere introducerea numărului pe care vrei să-l încarci, introduci numărul, apoi creditul şi apoi vei primi mesajul de confirmare.

Bine-nţeles că, trebuie să ai credit suficient pentru a face reîncărcarea respectivă.

Sau, de la un Orange Shop ( ori de la unele centre de încărcare electronică ) se poate face o încărcare cu credit ( sau cu minute ), DIRECT pe telefon : îi indici tipei de la caserie numărul de telefon pe care vrei să-l încarci.

Toate cele bune.

| MarDan explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru MarDan):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| MarDan explică:

:-)
*100*6*5*1#