| Marylol a întrebat:

Cum pot intra pe internet la telefon,fara sa platesc? dar la internet de la pc pe tel cum se face, ce iti trebuie?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie ca telefonul pe care il ai sa aiba functia Wi-fi (adica wireless).
Apoi trebuie sa iti cumperi un router wireless: http://www.emag.ro/routere_wireless

Bagi cablul de net in el, si routerul iti va distrubui net-ul prin unde.
Astfel poti sa stai pe telefon cat vrei si sa descarci cat vrei platind doar abonamentul lunar.

7 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a te conecta la internet trebuie sa te conectezi la o retea wi-fi.

| Vvistula a răspuns:

Nu incerca prin cablu de date cum au mai facut altiii, da ai nevoie de un router wireless si daca telefonul tau dispune de wi-fi poti sa te conectezi prin intermediul routerului care iti asigura semnalul de internet

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Du-te într-un loc unde ai wirless.Prin el poți prinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un program router, Connectify de exemplu poti folosi.

| StefaniaM a răspuns:

Ai nevoie de WI-FI!
Wifi-ul e ceva ce are vecinu' Vasille si e bun pentru net. Daca vecinul tau n-are wifi, mergi in centru ca acolo sunt.Sau iti cumperi unul de la supermrket.
P.S:Nu toate telefoanele au progam Wi-Fi. Daca telefonul tau nu e Smart-Phone...ai belit-o...[dar nici al meu nu e]. Bafta happy

| Lionsgate a răspuns:

Iti trebuie WIFI

| MD0 a răspuns:

Poti folosi gratuit internet daca vecini au wireless neparolat sau le stii parola. pe telefon mai e si optiunea aia cu o saptamana net gratis, in rest nu ai cum gratuit decat daca ai wireless de la vecini pentru ca daca ai de la tine tot platesti laughing))