| Constantyn_Gaby_1998 a întrebat:

Cum pot pune parola la rutar wireless romtelecom, la wifi.
Ca sa ma conectez numai eu cu telefonul, am patit de sa mai conectat si alti.

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

Doar daca citeau parola care se afla pe spatele routerului.Deschizi browserul, in bara de adrese scrii 192.168.1.1\enter.User admin\parola admin\clic "de baza"\WLAN.Parola este deja, iti recomand sa schimbi doar numarul dispozitivelor (1 daca ai doar telefonul, 2 pentru laptop)\trimitere\clic pe deconectare, si sa nu "te joci" pe acolo pentru ca ramai fara net.

2 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Pai cand ti-ai luat ruterul clicknet nu era securizat cu parola dela inceput?
Daca esti conectat la ruterul prin calculator faci asa, vezi ca scrie acolo click net si zice conectat dai click dreapta si e propietati, si cred ca trebuie sa dai undeva.
Apropo cand termini sa imi spui cum se numeste ssid-ul tau. si poti sa imi dai parola, am nevoie pentru Nintendo, ca la celelalte nu merg, promit ca nu zic la nimeni, id robertinoo6.

| Lavvvo a răspuns:

Lasa-i sa se conecteze, fi vecin bun.winking