| Bogdan009 a întrebat:

Cum pot sa imi resetez/sterg parola(nu patternul) te pe smartphon-ul meu cu android(ceva cu usb daca se poate)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu te ajută, dar programul are un utility care resetează parola (grafică sau alfanumerică) a unui telefon conectat prin USB. Telefonul NU trebuie root-at (nici nu e root-at în urma operațiunii) - dar trebuie să fi avut înainte bifat prin setări „allow USB debugging", altfel... cucu!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu programul SRS One Click Root for Android.
http://www.srsroot.com/index.html

| Bogdan009 explică (pentru mihai69):

Cu ma va ajuta root-ul sa imi schimb parola?

| mihai69 a răspuns (pentru Bogdan009):

Nu te ajută, dar programul are un utility care resetează parola (grafică sau alfanumerică) a unui telefon conectat prin USB. Telefonul NU trebuie root-at (nici nu e root-at în urma operațiunii) - dar trebuie să fi avut înainte bifat prin setări „allow USB debugging", altfel... cucu!

| MeConstantine a răspuns:

Asta daca poate sa intre pe telefon happy eu cred ca vrea sa acceseze telefonul altcuivahappy

| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut.
Ai putea sa cauti pe youtube astfel:
(numele telefonului tau) hard reset.
O sa iti arate cum il deschizi astfel incat sa poti sa stergi parola. Fii atent sa ce sterg TOATE DATELE DIN TELEFON! Fa asta doar daca esti sigur ca nu ai nimic de pastrat.