| searatarziu a întrebat:

Cum pot vedea viața bateriei pe telefon Redmi Note 11 Pro+ 5G?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nici un telefon cu Android nu detine o functie pentru "citirea" "exacta" (exact e un cuvant relativ, chiar si pentru iPhone, in acest caz) a capacitatii ramase.

Insa poti afla relativ usor o estimare, folosind aceasta aplicatie.
Mai exista multe altele, insa aceasta e cea mai buna.
Tot ce trebuie sa faci e sa introduci capacitatea din fabrica bateriei la rubrica "Design Capacity", apoi sa efectuezi o incarcare pana la 100% a telefonului.
Dupa care, iti va fi afisata durata de viata cand accesezi aplicatia.
E bine totusi sa astepti pana dupa 3-4 incarcari la 100%, daca doresti o estimare mai "exacta".

https://play.google.com/......ps/details

1 răspuns:
| Mihay26 a răspuns:

Introdu codul de mai jos si cauta MF_2 numarul de incarcari
numărul de lângă formulare MF_02"Vă arată totalul ciclurilor de încărcare a bateriei din dispozitivul dvs. Xiaomi.
* # * # 6485 # * # *
MB_06 (indică starea bateriei dispozitivului)
MF_02 (indică ciclurile exacte de încărcare efectuate de la prima utilizare)
MB_00 (indică procentul actual al bateriei)