| Toffix a întrebat:

Cum pun wifi pe telefonul Samsung gt-s5230 star(nu star 1)....nu am optiunea wifi.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna. Telefonul tau nu are wi-fi, deci nu vei putea folosi vreodata o retea wireless. Wi-fi nu este o aplicatie pe care sa o poti instala, ci este o componenta, pe care unele telefoane o au. Practic este o placuta care contine cateva circuite intgrate, pe care le foloseste pentru a transmite si a receptiona unde radio de frecventa foarte inalta.Tot prin unde radio se transmit toate datele(bluetooth, telefonie, internet), dar anumite frecvente au nevoie de anumiti receptori. Sper ca am explicat destul de bine ca sa intelegi.

| boss97 a răspuns:

Salut,nu poti sa pui wi-fi pe telefon, ia-ti un telefon nou cu wi-fi si gata.