| H3H a întrebat:

Cum repar telefonul daca are o eroare de actualizare software?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai fortat actualizarea ai facut o idiotenie.
ii faci flash.
insa cum ai facut o prostie, cred ca e mai bine sa il duci la un service.
PS: daca telefonul are root ai facut o dubla prostie.

| Evolution a răspuns:

Trebuie reflashuit.
Ori te duci la un service gsm (nu stiu care sunt preturile dar nu cred ca o sa coste mult) ori il faci singur acasa.
Nu este mare smecherie, trebuie sa folosesti programul ODIN si sa intrii in download mode.
Depinde de telefonul tau, cauti pe google modelul telefonului tau si vezi cum se reflashuieste.
In principiu toate sunt la fel.
Trebuie sa iei de pe internet softul telefonului (la Samsung il gasesti pe sammobile), are in jur de 2gb parca. Tot de acolo iei si programul odin. Acolo iti zice si pasii pe care trebuie sa ii faci. Conectezi telefonul la calculator sau laptop prin cablu normal si trebuie sa intri in download mode (e o combinatie de taste la deschiderea telefonului) si pe urma se va face flashuirea si cand il deschizi, e ca si cum l-ai deschide prima data dupa ce l-ai cumparat din magazin.
Dar repet daca nu te pricepi ar fi mai bine sa il duci la un gsm deoarece risti sa il strici de tot si pe urma trebuie schimbata placa de baza.
Succes!

| H3H explică:

Telefonul Este Samsung Galaxy S6