| Crs_Cristiana_1999 a întrebat:

Tatal meu are telefonul Samsung Galaxy J5 2015. Are nevoie de actualizare software, dar mi-a dat de doua ori eroare. De ce nu se poate? Cum aflu care e problema?

Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Cum spune si dannyel86 actualizarile de software se fac doar cu motive foarte serioase cum ar fi incompatibilitate cu aplicatii...Este posibil ca actualizatrea care ai incercat sa o faci sa fie una in stadiul Beta si inca instabila sau poate nici macar autentica, ai avut noroc ca nu a apucat sa dezinstaleze softul actual si sa lase telefonul inutil
O alta situatie ar fi atunci cand nu ai semnal sau internet suficient de bun, ori telefonul este deja batranel si obosit ca sa mai suporte o instalare atat de complexa

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

De ce are nevoie de actualizare?
Mai usor cu update-urile, asta e sfatul meu (daca nu ai un motiv serios).
Te trezesti de sarbatori ca telefonul merge greu sau nu se mai deschide.
Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| NikolasXD a răspuns:

Nu il actualiza lol