| silviuflueris a întrebat:

Cum sa fac sa imi tina bateria mai mult la tableta evolio aria ca ma tine doar 5 ore

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ține mai mult dacă nu te folosești prea mult de tabletă, ea se consumă și în funcție de utilizare.
Pa, pa.

| silviuflueris explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi da atata ma tine in nova 3 si putin gaming mai slab
si web browsing

| Diavolcata a răspuns:

Probabil atata e la Evolio Aria.
Nu stiu ce sa zic. Nu cred ca poti.

| pisicutzaPOKERITZA a răspuns:

Buna! Am si eu o tableta la fel ca ata si am cautat la fel ca tine sfaturi la aceeasi problema. Multe site-uri ziceau sa o las mai mult la incarcat. Insa nu e o legere buna! Mi s-a stricat si am dus-o la reparat...acolo mi s-a spus ca ar trebui sa nu o mai tin asa mult la incarcat( cand imi arata 100% sa o scot).
Poti economisi energie si baterie:in primul rand intri la setari si dai la afisare si apoi apesi pe imigine de fundal( nu sunt bune imaginile live).
In al doilea rand dai la ceas( jos in dreapta in colt) apoi o sa-ti apara un fel casuta si scrie data si ceasul etc. Apoi dai inca o data pe acea casuta si o sa evzi ca s-a marit. Atunci cauti joc ca scrie luminozitate( daca ai 100% o poti reduce la 60, 50%(se vede foarte bine si la 50%)).
Sa stii ca daca tu stiai de aceste lucruri, asa e tableta/ele de la Evolio
Bafta!

| silviuflueris explică (pentru pisicutzaPOKERITZA):

Da mersi mi-am luat programul baterry dr saver si tine ceva mai bine luminozitatea e la low.