| Beloiu_Bianca_1981 a întrebat:

Cum sa reîncarci o cartela Telekom, imi puteti explica mai detaliat?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Mergi intr-un magazin Germanos sau Telekom si reincarci. Spui numarul si platesti suma dorita intre 3 si 100 euro.
Sau poti plati cu cardul online aici:
https://www.telekom.ro/myaccount/reincarcare/card/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*135*codul de reîncărcare#
mai detaliat de atat nu am cum sa iti explic.
te duci, iei cartela, razuiesti codu, si tastezi asa *135*codul de reîncărcare#
daca vrei sa-ti iei extraoptiune, ai grija sa nu ai netu 4g activ, sa bagi 5 euro, 5 euro sa coste extraoptiunea, si sa uiti 4g deschis, ca iti papa un cent acolo, iar apoi va trebui sa reincarci din nou, ca n-o sa mai ai fix 5 euro.

| ottovintila a răspuns:

Intra pe site la reincarcare cartela, bagi suma dorita si platesti cu card. Scurt si la obiect.

| Nadeko a răspuns:

Bună. Pentru a reîncărca Cartela Telekom apelează numerele gratuite *100# sau 1234 de la telefonul tău mobil şi urmează instrucţiunile. După ce reîncarcarea va fi validată vei fi informat asupra valorii noului credit şi a perioadei de valabilitate.
tastează direct de pe telefonul comanda *135*codul de reîncărcare# urmată de Yes/Send. Vei primi o notificare privind reîncărcarea efectuată, noua situaţie a creditului tău la data respectivă şi perioada de valabilitate a acestuia. Această comandă este netaxabilă.

Un cod de reîncărcare poate fi utilizat o singură dată. Indiferent de modul în care alegi să îţi reîncarci cartela, valoarea reîncărcată se va adăuga la valoarea creditului existent. La reîncărcare, beneficiezi de cea mai lungă perioadă de valabilitate stabilită prin compararea perioadei de valabilitate a creditului avută înainte de reîncărcare cu perioada de valabilitate oferită de creditul reîncărcat.