| Anonimuuuussssss a întrebat:

Cum se identifica un numar de telefon care nu mai e in aceeasi retea cu tine, dar are acelasi prefix?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Inca nu am apelat un numar cu acelasi prefix, dar in alta retea, pentru ati putea confirma 100%, dar, din cate am vzut la tv, exista o campanie de informare privind acest aspect. Cand suni, esti atentionat ca cel pe care apelezi nu e in reteaua mobila cu prefixul corespunzator si, inainte de a auzi semnalul de apelare, poti inchide, fara sa pierzi din credit sau minute. E normal sa se intample astfel.