| Anonimul151 a întrebat:

Cum se poate debloca un Iphone 12 blocat în rețea? Am fost la service și au zis că nu se poate, că sună pe altcineva sa vadă dacă se poate ( am lăsat și nr de tel ) dar nu m au sunat.

Se pare că nici măcar nu au știut despre ce e vorba...

Nu am fost și la alt service, dar o să merg. Are cineva idee cât ar costa decodarea?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai daca cei de la service ti-au zis ca nu se poate si asta e domeniul lor, cu asta se ocupa, ce te face sa crezi ca noi cei de aici am putea sa te ajutam sa o deblochezi? laughing

| Anonimul151 explică (pentru lpavel):

Am specificat că pare ca nu au știut nici ei. Nu au zis ca nu se poate. Au zis că sună pe cineva să între, mi au spus sa las numărul de telefon și că mă sună. Dar nu au mai sunat.

| Mihai0101 a răspuns:

Acest telefon a fost luat in rate si abonament deoarece nu a platit ratele si abonamentul a fost blocat de ce cumparati la intamplare ia-ti un telefon nou sau de pe flip.ro

| ningguang a răspuns:

Așa a pățit o prietenă de a mea, cu un iPhone 7. I s-a zis de la service nu îl poate debloca și m-a rugat pe mine dacă pot să îi fac ceva. Singurul lucru care a mers a fost să îi dau un hard reset din butoane, dar asta înseamnă ca se șterge tot. Oricum, a fost chinuiala laughing

| Anonimul151 explică (pentru ningguang):

Și până la urmă s-a rezolvat? Ai reușit sa îl faci?

| ningguang a răspuns (pentru Anonimul151):

Da, am reușit să îi dau hard reset și a reușit să îl folosească

| Anonimul151 explică (pentru ningguang):

Eu nu mă pricep la de astea din păcate... O să mai merg pe la service uri să văd dacă se poate face ceva...