| Petrică_Cristyan_1992 a întrebat:

Cum setez un tag la interfon ca sa imi mearga? La unele blocuri imi merge tagul iar la altele nu! Vine un tip care se pricepe la interfoane si imi zice stai asa ca iti setez eu aici ca sa iti mearga! Cum a facut, nu a folosit nimic doar tagul meu si atat! Sunt cu plicuri si ma plictisesc sa tot astept la interfon pana da cineva drumul!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare model de interfon are (sau nu) sistem propriu de codificare si sunt secrete ale locatarilor.

Modul de programare (daca este posibil) este descris in cartile de service ale fiecarui model.
Incearca sa le descarci direct de pe site-urile producatorilor.