| Petrică_Cristyan_1992 a întrebat:

Am un tag de proximitate Electra si nu stiu cum sa il programez la interfon tagul sa imi mearga. Vreau un raspuns cat mai explicit! Stiu ca se apasa intai 999 dar mai departe nu mai stiu! Si inca ceva, exista sa intri la setarile interfonului sa afli codul?

14 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Vorbeste cu administratorul de bloc. el stie codul de programare, si iti poate adauga noul tau Tag. ultima ta intrebare e...de copii de gradinita. evident, nu se poate.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Sunt curier pliante! Trebuie la fiecare bloc sa merg sa imi programeze adminul tagul sa mearga?

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Si crezi ca proprietarii acelor blocuri, de-abia asteapta sa-si gaseasca cutiile postale pline de hartoagele pe care le lasati voi? nu ai voie sa intri pe o proprietate privata. poti imparti cate pliante vrei, in limita bunului simt. cheie de la apartamente nu vrei?

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Abuz! Toata lumea numai plicuri aveti in capul ala! Dale naibi de plicuri ca vin si alea sau ce nu stiti ca aveti de platit curentul etc

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Abuz faceti voi care trimiteti mult SPAM. atat electronic cat si pe hartie. asta este abuz.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Gandire de gradinita! Si crezi cu sau fara tag electra nu tot intru in bloc! Sun la interfon si da cineva drumu! happy

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Hartoaga sunt plicurile ca doar atata aveti in capul ala mereu numai plicuri! Toti va inghesuiti la plicuri dar la pliante nimeni! Ce faceti cu plicurile le mancati? happy

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Nu e vorba ca e in plic sau pliant. NU vrem sa ne poluati cutiile postale cu nimic. Pune la parintii tai ce vrei sau tie in posta, si cauta-ti un job serios. Asta e ideea, daca tot te intrebi ce facem noi cu plicurile.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Ai spatiu pentru pliante in bloc le las jos, iar plicurile la cutia postala, nu ai loc la cutie ambele!

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Ceea ce faci tu se numeste fix SPAM. restul discutiei este placenta de limbric.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Câtă răutate în țara asta! Dacă unii oamenii mă văd că am cheie de la ei la bloc încep să mă întrebe de ce ai cheie de la mine de la bloc? Pt că sunt postaș și asa trebuie sa am! Nu aveți treabă acasă, bine că stați să mă verificați pe mine! Stați linistiți că nu am venit să fur nimic, las niste plicuri și plec! Dacă fac ceva rău, firma unde lucrez raspunde ce am făcut! Ce răi s-au mai făcut unii oameni nu am văzut asa ceva.

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Mai. tu nu ești poștaș. tu esti doar virusu ala, cu spamu'. ce nu sti ce zic? reclamele alea ce apar la tv nedorite, pe Youtube sau in email. mai lipseai tu sa ne poluezi cutiile postale. si da, exact ca un virus. ai si chei de la scara de bloc.

Poate dai de vreun vecin ca mine, si iti baga pliantele pe gat.

| Petrică_Cristyan_1992 explică (pentru AwGenetix):

Duceti-va la munca numai stati si paziti lumea care intra in bloc! Orice postas care livreaza plicuri trebuie sa aiba cheie! Dumneavoastra daca v-ati pune in locul meu v-ar convenii sa stati la fiecare bloc sa sunati si sa va injure lumea la interfon ca de ce suni la el?

| AwGenetix a răspuns (pentru Petrică_Cristyan_1992):

Nu am ce sa muncesc, pentru ca am firma mea, muncesc alte persoane, eu doar gandesc.
tu nu cunosti prea bine legea proprietatii mai baiatule.
un bloc nu este spatiu public. este o proprietate a persoanelor care locuiesc in el, incepand cu casa scarii.
tu ce cauti la mine in casa sau la alte persoane?
De ce ar trebui sa ai tu cheie de la casa mea?
Norocul tau ca nu esti pe zona mea ca nu ti-ar place rezultatul.

Postasul are o meserie si tu alta. Un postas, o sa fie primit pentru ca aduce corespondenta, dar tu ce aduci ma? SPAM? Reclama nedorita? Fa domnule ce doresti, dar nu pe scarile la bloc. Stai in strada si da-le din mana frumos. NU mai imprastia gunoaie prin casele oamenilor.