| Alinus23031230 a întrebat:

Cum șterg Cydia (demo)de pe iPhone 8?

4 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca ai Cydia pe telefon atunci ai jailbreak si imi pare rau sa iti spun dar solutia lui doctorandus o sa iti blocheze telefonul si o sa te sperii ca ai ramas fara el, probabilitatea nu e de 100% ca asa o sa se intample dar e de 99% iar daca cumva, ai norocul sa te incadrezi in aia 1% atunci nu o sa stearga cydia, pentru ca cydia si aplicatiile instalate de cydia sunt considerate de sistem asa ca nu vor fi sterse!

insa indiferent daca e blocat sau nu, un iOS poate fi recuperat (spre deosebire de Android unde se poate modifica bootloader-ul si poate ajunge irecuperabil)
procedura e asa:
trebuie sa il bagi in recovery (inchizi tel de tot si apoi il pornesti telefon cu home si cu power apasate in timp ce e connectat la usb in calculator) dupa care intrii in iTunes si ii dai recovery

| Bogdan70001 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Ce *** zici ma acolo ca un Android poate ajunge "irecuperabil", gandesti cu curul.Un Android nu va ajunge niciodata intr-o astfel de situatie

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Bogdan70001):

Inca odata, DOVEDESTE!
iar pana atunci, ghici cine ghiceste cu, curul?!?