| MaryCv a întrebat:

Cum șterg o conversație de pe messenger Facebook dar în așa fel încât sa nu se mai vadă mesajul respectiv nici la mine nici la cealaltă persoana?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista optiunea asta pe Fb

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum. Chiar daca tu stergi conversatia de pe contul tau, cealalta persoana va avea conversatia. Singurul mod in care nu ii va mai aparea conversatia celeilalte persoane este sa iti dezactivezi sau stergi contul tau de Facebook.

| Lioana a răspuns (pentru Andreeush):

Conversatia ii va aparea celeilalte persoane chiar daca ea isi sterge contul, doar ca in loc de numele ei va aparea "Utilizator Facebook"

| Andreeush a răspuns (pentru Lioana):

Da, dar mesajele nu vor mai putea fi citite.

| Lioana a răspuns (pentru Andreeush):

Ba da vor putea. Eu am astfel de conversatii la care apare "Utilizator Facebook" sau la care nu apare absolut nimic si scrie ca nu pot raspunde la acea conversatie dar ce a fost scris a ramas. Asta e la conturi sterse. La cei care doar te blocheaza le apare numele cat si conversatia doar ca nu mai poti raspunde.

| cfrtobias a răspuns (pentru Andreeush):

Va aparea ori nume ori cum zice el acum apare nume am verificat si mesaj tot ramane doar nu poti scrie

| Bondarel99 a răspuns:

Se poate cumva. Daca ii dai block si pe mess si pe Facebook, dupa un timp la conversatia cu tine ii va aparea "Utilizator Facebook" si in locurile unde ar fi trebuit sa fie mesajele va aparea un text (nu mai stiu exact care dar ideea e ca nu va mai vedea niciodata mesajele).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu am dat unfriend si ignore la mesaje si i-a disparut si persoanei respective. Dar nu s-au sters, s-au arhivat. Nu ai cum sa stergi mesajele altcuiva.

| Lioana a răspuns:

Pe Facebook nu poti sa stergi mesajele din contul altei persoane ci numai din alt tau. Ca sa dispara si din contul interlocutorului ar trebui ca mesajele sa fie sterse din contul lui. Nu se poate altfel si asa e normal.
Nici tie nu ti-ar placea daca ti-ar disparea conversatiile din lista pentru ca le-a sters cel cu care ai discutat. Sunt conversatiile tale si tu decizi cand si daca le stergi.

| raz0000001 a răspuns:

Te duci pe Messenger, tii apasat pe mesaj si dai delete.