| yonutz6399 a întrebat:

Daca am la cartela cosmote impreuna cu optiunea de trafic whatsapp nelimitate, daca nu am activate datele mobile, eu o sa primesc mesajele si o sa pot trimite mesaje pe whatsapp? Sau trebuie sa pornesc datele mobile, chiar daca am optiunea aceea?

Funda.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Trebuie sa ai datele mobile activate, nelimitatul acela se refera la faptul ca nu vei fi taxat sau nu iti va fi luat din MB de trafic.Asadar atunci cand folosesti datele mobile pentru whatsapp e gratis, pentru ca este nelimitat, restul internet, facebook, yahoo, mess etc se taxeaza sau iti este luat din MB de trafic (daca ai si asa ceva inclus). Whatsapp functioneaza doar daca ai conexiune de date activa!

1 răspuns:
| M4riusT a răspuns:

Trebuie sa pornesti datele mobile.