| Bms_Antonio_2002 a întrebat:

Dacă am spart un telefon (Samsung Galaxy S7 ) și nu se mai vede nimic pe al, apare negru dar se aude sistemul, se aud apasarile...Ce trebuie reparat și ce intra in garanție?

Răspuns Câştigător
| Anonimat20000000001 a răspuns:

Pai ai problema pe care am avut-o eu. Doar display-ul ar trebui sa fie stricat. Touch-screen ul nu prea cred. Cu garantia la gsm nu iti face nimic pentru ca tu l-ai spart. Daca se spargea el singur sau altceva atuncia il faceai cu garantia.

| Bms_Antonio_2002 explică (pentru Anonimat20000000001):

Dar ce fac cu petele negre de pe telefon

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă l-ai spart, nu intră nimic la garanție. Trebuie schimbate piesele deteriorate ecran, touch screen, carcasă etc.

| CiocanN a răspuns:

Garanția este pierduta.
Trebuie sa.ți pui în buziar vreo 7-8 milioane și sa te duci la service pentru ca ai display-ul stricat.