| stefancc44 a întrebat:

Daca am telefonul stricat si il duc la reparat(garantie)cat timo astept sa imi vina?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Depinde de problema. Eu l-am dus pentru ca mi-au zis ca e ecranul spart pe dinauntru si mi l-au adus in 2 saptamani. Evident, m-au facut pe mine vinovat de problema si m-au pus sa platesc 3 milioane. Ca in Romania.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Legal, timpul in care poate fi retinut e de 14 zile. Insa depinde de firma. In general, 3-4 zile. Din cate stiu eu, doar cei de la Bosch si-au propus ca in maxim 48 de ore sa remedieze defectele aparatelor lor. Insa de cele mai multe ori, in cazul meu, timpul a fost sub 24 de ore, si de aceea ii respect foarte mult.

| leapșa a răspuns:

O saptamana- doua.