| xFaBu a întrebat:

Mi s-a stricat telefonul, unde as putea sa il duc la reparat? sunt din sibiu

Răspuns Câştigător
| Vlelupu a răspuns:

Pentru Sibiu (la o simpla cautare pe google - "reparatii telefoane Sibiu"):

http://urbo.ro/centre-reparatii/neotech-86714

Totusi, daca telefonul e pe abonament, e mai bine de dat la cei de la firma respectiva: Orange, Vodafone, etc. Anumite retele de telefonie mobila iti pot da pe perioada in care telefonul e in reparatii un alt telefon cu acelasi numar, in plus pentru reparatia efectuata se acorda garantie si scutire proportionala de la plata abonamentului pentru perioada cat a stat in Service (daca nu ti-au dat alt aparat cu acelasi numar).
Daca e un telefon cu cartela, incearca la centre de reparatii.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La centrul de unde l-ai luat.

| oOSaritaOo a răspuns:

Du-l la magazinul unde ai cartela sau abonamentul, adică de la Orange sau cosmote, pe ce eşti tu.

| vali1985 a răspuns:

Incearca si tu sa cauti niste magazine de reparat.

| MerVeilleuX a răspuns:

Orice centru Orange sau oricare. Ei te vor indruma mai departe.

| Floricika2000 a răspuns:

1. Du-te la firma respectiva ( de unde ai cumparat ), daca este in garantie pot sa il duci si nu platesti nimic dar daca nu mai este trebuie sa scoti ceva bani.

2. Mie mi s-a ars cartela in telefon. Eram in real si am mers la un magazin ( la Orange caci eu sunt pe Orange ) si mi-au recuperat nr., etc.

Funda?