| SynapseNinja a întrebat:

Salutare tuturor! Vreau să cumpăr un telefon, în rate, de la Flip, prin cei de la Oney. Doar că mi se cere să plătesc anticipat prima rată, pentru a putea finaliza comanda. Voi ce părere aveți, merită sau nu? Pot lua țeapă? Este cineva care a mai achiziționat telefoane așa? Mulțumesc și fără răutăți.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce telefon, ce pret? Flip in principiu sunt niste tepari legali. Cam cum sunt IFN-urile fata de camatari...

| SynapseNinja explică (pentru GabiDumitrescu):

Samsung S22 Ultra, la 2989 de lei (redus de pe la 2399).
Din ce văd, ratele sunt acordate de cei de la Oney Bank.

| sierra1 a răspuns (pentru SynapseNinja):

" TecuceanuBogdan: Samsung S22 Ultra, la 2989 de lei (redus de pe la 2399)"

nu cumva invers?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SynapseNinja):

Daca e ireprosabil, sa zicem ca un 2399 ar fi ok. Altfel... no idea. Nu m-as baga de la astia.

| SynapseNinja explică (pentru sierra1):

Am scris eu aiurea, scuzați-mă. E redus la 2989 de lei, de la 3399.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit cativa ca s-au plans de flip, cauta si tu recenzii pana sa dai comanda, sa nu regreti dupa

| literallythesamebruh a răspuns:

Aici nu ține de metoda de plată cât ține de site. Eu nu aș avea încredere în Flip. Calitatea produselor este îndoielnică. M-am raportat fix la experiențele unor cunoștințe, nu îți pot expune ceva sigur.

| SynapseNinja explică (pentru literallythesamebruh):

Am înțeles! Mulțumesc frumos.
La mine e taman invers... eu am persoane care au avut experiențe bune cu Flip, în calitate de cumpărători.