| Alex39294 a întrebat:

Dacă cumpăr un telefon de exemplu un Samsung s22 sau s21 care este de la țigani și este mai ieftin și îl dau la amanet ies cu mai muți bani

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, obtii mai putini bani, la amanet este bine daca obtii cca doua treimi din valoarea reala a telefonului.

| Brizbriz a răspuns:

Ai dracu' tigani, ei nu s-au gandit la asta...

| amii123 a răspuns:

Doamne ajuta sa te pacaleasca prietenii nostri colorati si sa-ti dea caramida pe post de telefon! ca sa ramai cu degetul in gura!

| Alex39294 explică (pentru amii123):

Nu este vorba că m-ar păcăli dar câteva cunoștințe și-au luat telefoane chiar bune la prețuri foarte mici.
Da recunosc că telefoanele erau furate gen un Samsung galaxy S10 la 150 lei față chiar dacă l-ai fi cumpărăt dintr-un amanet, operator(adică abonament Orange) s-au recondiționat. Eu cred că dacă l-aș măcar la un amanet aș lua mult mai mult pe el