| Phenomenos a întrebat:

Daca dezinstalez un joc, de exemplu NFS No Limits din telefon, cu progres facut si jocul conectat la google play, salvarea se sterge? Sau atunci cand o instalez din nou google play o reinstaureaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Progresul ramane salvat. Dar depinde pe ce telefon instalezi jocul si incerci sa restaurezi. Vezi ca ar putea sa faca figuri. Adica sa te dea de la inceput. Daca face asta, verifica conexiunea la internet. Trebuie sa fie stabila si fara pierderi de semnal. Daca folosesti wifi trebuie sa aiba o conexiune stabila si sa nu mai fie altcineva conectat. Inchizi si redeschizi telefonul sau dezinstalezi si instalezi din nou jocul.

Sau setari / aplicatii / jocul in cauza / stergi datele si jocul se va reseta. Incerci din nou sa te conectezi la contul google. Daca nu merge, atunci iti ofera suport cei de la EA. Daca nu ma insel, EA a creat jocul. Progresul ramane salvat, dar de multe ori se intampla sa nu functioneze.

1 răspuns:
| George0888 a răspuns:

Da.Din cate stiu jocurile nu toate se conectează la google play cu contul pe care il ai si iti salvează de ex nfs no limit salvează in contul tau si daca il dezinstalazi jocul iti salveaza progresul facut