| lobont98 a întrebat:

Daca imi iau din mazinul Orange Shop telefonul Samsung S6500 Galaxy Mini 2 cu un abonament de 5 euro. Platesc doar valoarea telefonului si 5 euro pentru prima luna de abonament?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Nu cred ca am inteles ce zici.
Daca iti iei Galaxy Mini 2, Platesti in prima luna cat costa telefonul cu reducerea abonamentului de 5 euro (119 daca iti iei contract pe 24 luni si 128 daca iti iei contract pe 12 luni). Nu trebuie sa te gandesti ca uau, platesti in 2 ani 120de euro, adica cat un alt telefon, si din asta sa realizezi tu ca nu este bine sa iti iei un telefon pe contract. NU inteleg gandirea asta! Tu nu dai 5 euro/luna doar pentru telefon, ci dai 5 euro/luna pentru servicii (Mesaje, Minute)!
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat