| anonim_4396 a întrebat:

Daca la un iphone, nu i s-a mai facut update de 2 ani,cand ii faci update din el,va primi eroare?
Eu asa am inteles,ca daca faci update din telefon, va primi eroare si trebuie facut de pe iTunes Pe PC Sau Laptop.
Adica pe calculator
Este asa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Update te soft spun adica de la 14 la ios 15

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu unde ai auzit tu, însă este foarte puțin probabil să primească vreo eroare. Orice telefon, chiar dacă este Android sau IOS, poate întâmpina erori în timpul unui update, care rezultă într-un soft brick, dar sunt scenarii destul de rare care nu ar trebui să te pună pe gânduri. Dă update liniștit.

| newaccountbye a răspuns:

De obicei, nu ar trebui să întâmpini probleme majore atunci când faci un update la un iPhone care nu a fost actualizat de ceva timp. Cu toate acestea, este întotdeauna o idee bună să faci un backup al datelor tale înainte de a face un update major la sistemul de operare. În ceea ce privește actualizarea, aceasta poate fi făcută direct din telefon sau prin intermediul iTunes de pe un computer, în funcție de preferințele tale.