| kar1GaNNN a întrebat:

Dacă mi-am cumpărat un telefon de pe eMAG si e in garantie inca si mi s-a ars difuzorul. unde pot sa il duc ca sa mi-l repare cu garanția? Adică sa nu ma duc cu el asa la un GSM si sa dau bani.

Răspuns Câştigător
| AlexFinantatorul a răspuns:

Mai bine suni la EMAG, le spui problema si de restul se vor ocupa iei, cu problema telefonului, va veni curirerul si il va lua si ti-l va aduce cand va fi gata, daca il duci la un GSM vei pierde garantia.Eu asa am facut cand mi s-a stricat bateria, l-am trimis la EMAG (Depanero-sediul unde repara)

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca e in garantie si nu e din vina ta, adica ei cand deschid telefonul, vad ca nu a fost manipulat, trebuie sa il repare fara cost.

| Websters a răspuns:

Daca faci o scurta vizita pe Emag si intri la detaliile contului tu, poti sa vezi ca exista o rubrica cu Retur si Service, acolo trebuie doar sa completezi un formular online, sa pregatesti telefonul pentru al preda curierului si ce iti mai ramane de facut este doar sa predai coletul curierului. Din cate am inteles toata treaba ar trebui sa fie gratis. Pe site o sa gasesti mai multe detalii.