| Lidiaaaaaaaaaaa a întrebat:

Mi-am cumpărat un telefon la mana a 2-a iar acesta mai era încă in garantie circa 17 luni. Problema estr ca acum mi s-a stricat si deasemenea ca omul de la care l-am cumpărat, l-a cumpărat si el la rândul lui din Germania (de la Media Markt) iar eu sunt din Brasov. Unde pot sa mă duc cu garantia ca sa mi-l repare? Pot la orice GSM sa ii dau garantia si sa mi-l faca fără bani sau doar la magaziunul mentionat mai sus sau cum? Ajutati-ma va rooog! Multumesc! Rog un răspuns rapid si bun!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti merge in Germania sa-l repari gratuit.

| KodrutZ a răspuns:

Ahahahahaaaa... trage tu o fuga pina in Germania un pic sa ti-l faca. Poti incerca la reprezentanta locala a firmei mari (producatorul telefonului, mai exact, ca Media Markt oricum nu ai la noi), insa nu iti fa mari sperante.

| Pardelian a răspuns:

Ai luat teapa cu garantia din Germania. Tel poate ca a fost cumparat cu contract adus in tara si decodat. Incearca sa-l faci pe cel care t-i l-a vandut sa-ti dea banii inapoi sau sa suporte el costul reparatiei. Insa cu grija sa nu ramai si cu banii luati si fara tel