| Igescu a întrebat:

Daca nu incarc telefonul cu încărcătorul și cablul lui origina se va strica bateria?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tensiunea să fie cea nominală (vezi pe cel original - să nu fie peste 6V) iar amperajul să nu fie mai mic decît necesarul - min 500mA. Cablul (conectorul, mufa), cred că e clar că trebuie să fie de același tip

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu o sa se strice nmk.Se va uza ce-i drept mai repede, dar pana sa se strice iti iei sigur alt telefon.Numai temperatura sa nu treaca de 38-39 grade la incarcat