| anonim_4396 a întrebat:

Daca resetez un telefon din setari nu mi se va bloca la contul de google nu? Va fi exact ca atunci cand deschid pentru prima oara telefonul?
Nu am mai resetat un telefon cu Android 7.0 si nu stiu :d

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Nu face resetarea cu conturi active. Sterge toate conturile din telefon inainte de resetare.

| anonimg a răspuns:

Nu. Contul google nu se va bloca, ci doar se va sterge din telefon. Dupa resatare va trebui sa iti introduci din nou in telefon contul google si parola (in caz ca nu le-ai uitat). Daca nu le mai stii, o sa fie nevoie sa iti faci un cont nou,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,când resetezi telefonul se va şterge contul tău de Google din telefon şi după ce s-a resetat te loghezi cu același cont de Google şi merge.

| Denila123 a răspuns:

Mai bine nu-l mai resetezi, se va duce software

| 5556776 a răspuns:

Eu mi-am resedat o data telefonul a a trebuit sa il duc LA reparat. Nu imi mai mergea emai-lul sau parola.