| Nuzicnume a întrebat:

Dacă scot iCloud de pe telefon și după pun altul, acel om mai poate depista telefonul dacă nu are acces la contul nou? Am cumpărat un ip7 la mana a doua și i-am scos iCloudul vechi și i-am dat reset, îl poate bloca dacă am contul meu?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai cumparat telefonul de la adevaratul proprietar acesta ar trebui sa fii desconectat telefonul de la contul icloud inainte de al vinde.
daca telefonul e furat mi-e greu sa cred ca ai putut sa il desconectezi de la contul icloud. eu nu sunt iubitor Apple insa la partea "security" stau cel mai bine. In acest caz, cand telefonul e pornit poate fii localizat.