| Andy40 a întrebat:

Salut!
Tocmai ce am cumparat un iphone si proprietarul i-a dat resetare, a scos contul icloud al lui tot.
Si am resetat frumos telefonul continut si configurari tot din fabrica, am bagat contul icloud al meu...
Intrebarea este poate proprietarul sa imi blocheze telefonul sau sa mai faca ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti testa usor, daca mai are control asupra telefonului:
Daca dai upgrade la o aplicatie "de baza", cum sunt Skype, Messenger etc., telefonul va cere parola de iCloud a celui care are control exclusiv asupra telefonului.
In cazul ca accepta codul tau, atunci ai control exclusiv.
In cazul ca cere codul unui fost proprietar inregistrat, atunci respectiva persoana are controlul.

| Andy40 explică (pentru Bula):

Nu cere parola mea chiar si la resetare... tot parola de la contul meu icloud o cere.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu. Tu, ca firma, ai implementa o astfel de functie?

| Zuzu1991 a răspuns:

Evident ca nu, e telefonul tau acum
sa iti traiasca tongue