| UNKOWN a întrebat:

Daca stiu IMEI-ul telefonului, politia il poate gasi in caz de furt?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Hai sa ma iau de raspunsurile de mai sus.
1. Politia nu il localizeaca sa nu au chef.
2. gps-ul nu are nici o treaba. localizarea se face printr-un procedeu de triunghiulare unde nu e necesar nici un gps.
3. te c*ci pe el de antivirus, ca in 5 minute ala zboara cu un factory reset, deci e la fel de inutil.
4. Felicitari, trebuia sa ai mai multa grija.

| express11 a răspuns:

Dacapolitia cere asta firmei de telefonie.mai poate fi localizat prin gps, daca ai smartphone.

| viotedy a răspuns:

Politia din RO in nici un caz...

| leivi a răspuns:

Desigur mai ales daca are gps!

| Mona1428 a răspuns:

Da!

| andrutza1122 a răspuns:

Nu.Ai nevoie de un antivirus care sa contina si protectie anti-furt(AVG e foarte bun)