| TheSilent a întrebat:

DAU FUNDA!
Cum imi dau seama de un Samsung Galaxy S daca e "fake", "clona"?

Răspuns Câştigător
| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Te duci la orice dealer de telefonie si compari seriile IMEI, seria de fabricatie si unde s-a fabricat si de la cine. Te duci cu al tau si faci comparatie cu unul la fel de la orice dealer de telefonie care are acel model de telefon. Plus ca fiecare telefon are anumite coduri pe care poti sa le gasesti de pe net si sa vezi direct pe al tau anul de fabricatie, versiunea si manufacturer (producatorul) care l-a facut. Sper sa te ajute acest raspuns.