| swjdfnk a întrebat:

Cum deosebesti un Samsung Galaxy S6 original de un Samsung Galaxy S6 fake/clona?
FUNDA!

1 răspuns:
| ionut258 a răspuns:

De obicei la telefoanele fake, se observa cel mai rapid la calitatea ecranului, culorile nu arata la fel de vii cum ar trebui, se vad pixeli etc. sau calitatea pozelor facute de telefon lasa de dorit. daca ai acces la telefon poti instala aplicatia cpu-z de exemplu, care iti spune exact ce procesor si chip video are telefonul,(vei observa daca nu e procesorul potrivit)asta e foarte greu de falsificat, sau poti instala antutu si sa rulezi un test benchmark