| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita : Am un telefon Samsung Galaxy Trend Lite : GT-S7582 si nu ma joc foarte mult pe el...pot zice ca nu ma joc deloc dar mi se descarca foarte repede! Tine incarcat jumatatea de zi. Stiti o aplicatie (care sa fie buna) din magazin play pentru pastrarea bateriei? dar sa fie folositoare va rog.

1 răspuns:
| amysavca a răspuns:

Salut,eu chiar de acum in prezent am iphone dar am avut un Samsung galaxy young,la mine era aceeiasi problema,doar ca mai diferita eu ma jucam toata ziua big grin,,,dar in ultimu' timp nu ma mai jucam,si era aceiasi problema,,aceasta problema se intilneste la toate smarthphoanele,,dar daca ai vrea ca bateria sa reziste mai mult,du-te la un magazin de retele mobile si intreaba de vinzator ce fel de baterie sa folosesti,,adica mai slaba mai puternica,,,eu asa mi-am schimbat mai puternica,adica sitii acea chestie din telefon, acumulator, in fine chestia aia si spune-i sa iti dea o chestie tot asa doar ca mai puternica,,, si apropo aplicatiile astea de pe magazin play sunt de-a dreptul nasol toate, nu functioneaza...Pa pa! Sper ca te-am ajutat :*