| AnAndrey1994 a întrebat:

De black friday am cumparat pe pe eMAG un Allview A5 Quad, Dual SIM, White si dupa 4 zile mi s-a stricat tuch screen-ul! Mai exact nu imi merg 3 litere S, V, D si nu pot scrie ca lumea mesaj! Am citit pe garantie ca nu se considera defect displayul daca mor de la 1 pana la 4 pixeli.La asta se refera? Si atunci eu cum dracu il folosesc asa?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te grăbesti sa cumperi kakaturi
vinde l sau du l la reparat dar te costă sa schimbe displayul care e ftut

| Nonameagain a răspuns:

Nu, pixelul e punctul, nu litera. Din mai multi pixeli faci un caracter. De ce ai asteptat atit de mult daca s-a stricat repede? Mergi cit mai ai garantia sa il repare.

| AnAndrey1994 explică (pentru Nonameagain):

Am 2 ani de zile garantie la el am tr cerere dar nu au rasp astia de la emag...sa sunt la service de pe garantie?

| AnAndrey1994 explică (pentru Nonameagain):

Deci atunci daca nu imi merg 3 litere trebuie sa mi-l schimbe..eu am crezut ca aia sunt pixeli.

| Nonameagain a răspuns (pentru AnAndrey1994):

Da, trebuie sa-l schimbe (sau sa-l repare). Insista la ei sau daca poti, mergi acolo de unde l-ai luat.

| ionutz4u92 a răspuns:

Trimite telefonul in garantie si se va rezolva problema ta.