| ș53fan a întrebat:

De cate ori poți folosi o garanție?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De trei ori sigur.
Daca se defecteaza de 3 ori, poti solicita schimbarea produsului sau chiar alt model / alta fabricatie cu caracteristici asemanatoare, eventual chiar si returnarea contravalorii.

Conditia garantiei este ca produsul sa se afle in perioada de garantie scrisa pe certificatul de garantie sau acordat de producator, fara sa aiba deteriorari cauzate de nerespectarea modului de folosire sau deteriorari provocate.

| GPA a răspuns:

Ori de câte ori produsul suferă defecțiuni tehnice.

Răspuns utilizator avertizat
| Ch0co a răspuns:

O garantie are o durata. Pe durata aceea, daca produsul respectiv se strica, poti sa folosesti garantia de cate ori ai nevoie.

| Kyttynna a răspuns:

Ori de cate ori este necesar, pe perioada specificata si in functie de defectiuni, ca depinde de aparat, nu intra chiar orice interventie de mentenanta. Scrie pe certificatul de garantie al produsului.

| dJaLLy87 a răspuns:

De cate ori este nevoie dar sa fie in termenul pe care il ai pe certificatul de garantie