| Btg_Gabe_1998 a întrebat:

De cateva zile, telefonul meu nu-mi mai citeste cartela SIM, cu alte cuvinte imi apare "No SIM card". Dar partea ciudata e ca:
- am introdus cartela in alte telefoane si au citit-o fara probleme;
- am incercat, in telefonul meu, o cartela de aceeasi retea(Digi), si nu a citit-o;
- am incercat cartele de pe alte retele (Vodafone, Telekom) si au mers perfect.
Precizez ca mi-a mers cartela o perioada destul de lunga.
Care ar putea fi problema?
Multumesc anticipat. big grin

3 răspunsuri:
| PirvulescuCosmin a răspuns:

Cred ca ii ceva de la Digi daca nu receptionezi semnal pe cartelele DIGI dar pe restul iti merge perfect.

| Btg_Gabe_1998 explică (pentru PirvulescuCosmin):

Totusi suntem 4 persoane in casa care sunt pe digi si ei nu au probleme cu ale lor, si cartela mea le merge si lor.

| PirvulescuCosmin a răspuns:

Poate este de la telefon.
Am mai vazut cazuri in care telefoanele de la digi se strica. Unu din cazuri este la mine in familie. Apoi la un prieten de al meu