| NowForYou000 a întrebat:

De ce mi se descarca bateria telefonului fara sa umblu pe el. Ce-i pot face?
Funda

Răspuns Câştigător
| madalinfindrihan a răspuns:

Problema e de la baterie. Atunci cand telefonul este scos inainte sa fie incarcat complet din priza si bagat iar de multe ori inainte sa se incarce bateria se strica si trebuie sa o schimbi altceva nu poti face. Funda?

7 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Ruleaza aplicatiile in fundal, si ai 3g, sau 4g pornit

| Tinna666 a răspuns:

Si al meu se descarca noaptea cam 10% fara sa umblu la el, cu toate aplicatiile inchise laughing chiar nu imi pot explica de ce se descarca laughing

| TheImpaler a răspuns:

Inchide urmatoarele: aplicatii din fundal, widget-uri, wireless, traffic de date, gps si pe urma mai vorbim. problema posesorilor de smartphone, e ca le tin pe toate active si se mira..."vai.dar de ce nu ma tine bacteria?"

| HuShEr a răspuns:

Fa-ti root si baga grenify cu xposed framework o sa hiberneze toate aplicatiile si bateria o sa te tina de 2-3 ori mai mult

| PrecizeEveR a răspuns:

Nu are nimiclaughing trebuie sa se descarce, la urma urmei e aprins. vezi daca nu cumva ai lasat aplicatii deschise, luminozitatea ecranului sa nu fie chiar la maxim. Succes1 big grin

| laury24 a răspuns:

Schimba bateria

| Beautifulbutcold a răspuns:

E normal sa se descarce putin, chiar daca nu il folosesti. E posibil sa mai ruleze unele aplicatii. Daca se descarca foarte repede inseamna ca s-a slabit bateria.