| Larryyyyy a întrebat:

De ce mi se porneşte blitzul la telefon singur?

Mentionez ca doar când e blocat se aprinde, iar dacă intruu la blitz imi apare ca e dezactivat, desi merge între timp.
Samsung J5 2016

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Vezi sa nu ai chestia ai bifata care iti face blitzul sa porneasca pe post de notificare pentru apeluri, mesaje etc.

| Deny0805 a răspuns:

Uita-te in setari, Android are setare pentru aprinderea blitului pentru notificari. La mine este in setari - accessibility - hearing - flash notification, debifezi aici

| Larryyyyy explică:

Ideea e ca nu primesc notificari atunci cand se aprinde.
Iar daca intruu sus in bara sa-l opresc dupa ce blochez telefonul se aprinde iar si sta aprins pana intruu din nou in bara.
Se opreste complet daca ii dau restart.