| EUeStEEu a întrebat:

De ce pe un telefon Redmi 9A, atunci când îl pun în stand by, mi se deconectează de la wifi, cu datele mobile n-am probleme

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu, inseamna ca mai multe telefoane au aceasta problema la wifi o fi de la ruter, i ti trebuie unul mai puternic un router cu 3 antene va face față.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie schimbat nici telefonul, nici router-ul.
Trebuie sa intrii la setari - gestionarea consumului de energie, iar acolo sa pozitionezi functionarea continua a wi-fi (inclusiv in standby).

Atentie!
Wi-fi este mare consumator de energie, iar daca va functiona in continuu, este posibil sa se descarce bateria in mai putin de jumatate ca timpul actual!

| dinaprilie a răspuns:

Power management

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este in setari o optiune sa tii wifi deschis mereu, ori la wifi ori la baterie

| DenqOO a răspuns:

Voi va cumparati telefoane de 2 bani si va asteptati sa mearga.