| FecheteCatalin a întrebat:

Salut,am iPhone și când vorbesc la telefon mi se opresc datele mobile, cum as putea rezolva?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă ințelegi:
go to Settings > Cellular > Cellular Data Options and tap Enable LTE or Settings > Mobile Data and tap Enable LTE. If your carrier supports Voice over LTE (VoLTE), you'll see these options: Off: Turns off LTE. Voice & Data: Allows voice calls and cellular-data use over LTE

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Se opresc datele mobile pe orice telefon cand esti in retele 2G.
Nu cunosc faptul daca si IPhone are setari pentru preferenta retelelor 2G, dar este posibil (Android are), verifica setarilesi accepta retele 3G, 4G si 5G daca e compatibil, luand in cont faptul ca 5G foloseste mult mai multa baterie.

Un semnal ca ai putea fi pe o retea 2G este imposibilitatea de a viziona un video de Youtube fara intreruperi.

Nu spun ca asta e problema dar e o posibilitate, prima care imi trece prin minte si probabil cea mai probabila.

Sa ne mentii la curent