| SingleForOne a întrebat:

De ce se întâmplă să am apel închis când sun pe cineva, acesta vorbind cu altcineva într-un apel (eu aș întrerupe)?
Cand alții mă sună pe mine, eu sunt într-un apel cu altcineva, de ce mi se întrerupe apelul, să răspund sau să închid apelul celui care mă întrerupe?
Am Samsung A52, dacă are importanță.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai demult, daca ai sunat un telefon la care s-a vorbit in acel timp, atunci primeai un semnal de "ocupat".
Acum, fiecare operator isi seteaza sistemul diferit: ba auzi ca suna (si nu ridica), ba rootelul iti spune ceva mesaj.
Problema este ca, multi operatori nici macar nu binevoiesc sa te instiinteze ca ai fost sunat si de o alta persoana, in timpul convorbirii!

| blackann a răspuns:

Pentru ca persoana nu are apelurile in asteptare pornite si nu ii intra apelurile tale.
Nu are nicio relevanta telefonul, ci setarile apelurilor.

| Alinastrezariu2380 a răspuns:

Pai cand tu suni pe cineva si el este in alta convorbire pers acea e intrerupta de apelul tau iar acea pers poate sa ti raspunda la tel incheind apelul cu pers cu care el a vb.

| SingleForOne explică (pentru Alinastrezariu2380):

Nu este întreruptă, am facut mai mult de zece probe cu câteva persoane. Doar mie mi se întâmplă. Vreau să spun că nici nu le sună când sun eu, ci primesc direct "apel închis".

| Alinastrezariu2380 a răspuns (pentru SingleForOne):

Atunci poate e o problemă din setarile apelurilor.