| idkkk1 a întrebat:

De ce spune toata lumea -sau aproape toata lumea- ca 16GB nu sunt de ajuns la iPhone 6s?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Doar invata sa tastezi in Google ceva de genul:
"de ce nu trebuie sa cumpar un iphone 6 de 16gb? "
si o sa te luminezi. e o tampenie sa crezi ca stocarea online tip cloud, etc, o sa te scoata din impas in ceea ce priveste memoria flash a unui iphone.

| Anonimuserr a răspuns:

Pentru că lumea nu a auzit de backup online gen dropbox sau alte servicii. Dacă ai internet nelimitat sau internet de viteză poți filma face poze cât vrei și se vor uploada automat în Google Photos ori alte servicii de stocare online. Lumea s-a obișnuit cu mulți gb. Așa e românul și în general oamenii nemulțumiți. Dar oricum asta este și menirea serviciilor online pentru a stoca cât mai mult pe ele. Evident dacă vrei stocare nelimitată trebuie să plătești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asa este. Real nu-i vei avea pe toti 16gb si gandeste-te ca un joc, de ex world of tanks, are 3b, deci cate jocuri crezi ca vei putea avea?

| Kriss96 a răspuns:

Pentru ca nu sunt de ajuns. Stiu oameni care se descurca cu 16GB. Mama de exemplu. Nu joaca jocuri si de fel face poze fix din an in paste deci are inca o groaza de memorie. Eu as muri cu 16GB. In cateva zile nu as mai avea nimic.

| notefree a răspuns:

Simplu pentru ca nu ajunge in realitate nu ai 16 gb o parte ocupata de sistem
Pe telefon nu o sa-l folosesti numai pentru apeluri o ci si pentru muzica, poze, filme, jocuri etc
La iphone 6s daca nu ma insel la filmare 4k iti ia 400 si ceva de mb minutul de filmare ce înseamnă ceva
Jocuri exista jocuri de peste 2 gb la ora actuala
Acctualizarile de sistem pe viitor care si alea vor ocupa memorie
Acestea sunt niste idei de ce nu este recomandat de 16 gb

| LOOKTANIA a răspuns:

Pentru ca chiar nu sunt, adică eu am 32 si ton nu sunt de ajuns. Iti ajung pentru maxim 10/12 programe ( depinde ), si cam 500
De poze + contacte si restul te vei trezi ca nu mai ai memorie.