| ADYTZA2000love a întrebat:

De Craciun am primit un telefon Samsung galaxy mini 2. Din greseala l-am parolat, dar din nefericire nu mai stiu parola. Aveti idee cum pot proceda?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă ai făcut EXACT aşa cum scrie acolo şi nu ai reuşit, atunci POŢI să încerci cu metodele de la linkul :

http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

ÎNAINTE de a face asta, să SCOŢI cartela SIM şi de memorie SD.

Sau să-l duci la un Service.

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la linkul :

http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

| ADYTZA2000love explică (pentru bursuc001):

Multumesc! Dar eu nu mi-am pus genul asta de parola. Mi-am pus cu litere si cifre.

| bursuc001 a răspuns (pentru ADYTZA2000love):

Cu plăcere!

Dar NU ai citit atentă tot articolul : la tine este valabil punctul 5 când introduci telefonul în "recovery mode" şi faci "wipe data/factory reset" ( revenire la setări de fabrică )!

Asta îţi face şi la Service!

Dezavantaj : PIERZI toate datele din telefon.

Un an nou FERICIT şi La Mulţi Ani!

| ADYTZA2000love explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult! Un an nou fericit! La multi ani!

| bursuc001 a răspuns (pentru ADYTZA2000love):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru urări.

Toate cele bune.

| ADYTZA2000love explică (pentru bursuc001):

Am incercat si nu am reusit!

| bursuc001 a răspuns (pentru ADYTZA2000love):

Dacă ai făcut EXACT aşa cum scrie acolo şi nu ai reuşit, atunci POŢI să încerci cu metodele de la linkul :

http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

ÎNAINTE de a face asta, să SCOŢI cartela SIM şi de memorie SD.

Sau să-l duci la un Service.

Toate cele bune.

| HeliosMetal a răspuns:

Da insa iti va sterge toate datele din telefon, adica descarcarile si alte chestii. Scoate-ti cartela sim si eventual cea de memorie daca ai, apoi inchideti telefonul. Tii apasat butonu de meniu, cel de inchs/deschis ecranul si butonul sus de la volum. toate 3 simultan. O sa-ti apara un meniu mai ciudat prin care trebuie ca navighezi cu butoanele de sunet si cel de meniu si sa-ti resoftezi telefonul
sunt tutoriale si pe youtube, din pacate asta e singura metoda daca nu-ti aduci aminte parola, asta sau contul google

| ADYTZA2000love explică (pentru HeliosMetal):

Nu am reusit dupa aceste reguli. Il voi duce la un service GSM!