| nuamabsolutnicioidee a întrebat:

De fiecare dată când vreau să deschid o aplicație sau să scriu ceva la tastatură, mă apasă pe altă opțiune (spre exemplu, apăs litera „a" și mă dă pe shortcut). Sunt probleme de ale telefonului sau este de la altceva?

p.s. am Allview A10 Max (abia m-am învățat cu el)

Răspuns Câştigător
| Talanga_Marius_1988 a răspuns:

Daca e nou si nu ai varsat lichide pe el n are ce sa fie poate din soft

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru Talanga_Marius_1988):

O soluție ar fi resetarea din fabrică, dar nu știu dacă o să mă ajute asta la ceva.

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Incearca sa descarci o aplicatie de pe magazin play care sa aiba rolul de tastatura (swift keyboard, cred ca asa se numeste)
Cu asta ar trebui sa ti se rezolve problema, plus ca ai multe alte moduri de customizare a ei.

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru Mirel4412):

Am instalat-o, dar tot la fel... O fi de la soft, cel mai probabil.